
Осередок у будинку з давніх-давен вважався священним місцем, навколо нього будувався побут всієї сім''''ї.
Він давав світло, тут готували їжу, вели бесіди, і, звичайно ж, вогнище зігрівало теплом нехитру оселю, перетворюючи її на затишний будинок.
За минулі тисячоліття стародавні багаття та середньовічні каміни перетворилися на сучасні котли опалення – високотехнологічні пристрої з різноманітними можливостями.
Незмінною залишилася їхня головна функція — наповнювати теплом і затишком наші будинки.
Сьогоднішній вибір котлів опалення для приватного будинку розрахований на різні технічні та фінансові можливості, а також особисті переваги господарів.
Насамперед потрібно знати, які бувають котли для опалення. І тут ключову роль відіграє вид палива.
Види котлів:
- твердопаливні, працюють на дровах, вугіллі, торфі.
- Рідкопаливні, використовують у своїй роботі солярку.
- Газові, як випливає з назви, працюють на газі.
- електричні.
- Пелетні котли. Працюють на паливі із відходів деревної промисловості.
- комбіновані. Працюючи використовують кілька видів палива.
Різновиди котлів опалення:
Твердопаливні казани.
На території нашої країни найпоширенішим та недорогим видом палива є тверде: торф, вугілля, дерево.
Це і пояснює популярність твердопаливних котлів, їх часто встановлюють, якщо немає можливості провести газ або він обходиться занадто дорого.
Працюють автономно, не залежать від електрики, мають потужність від 7 до 98 кВт.
Такий дров''''яний котел має невисоку вартість та простий в обслуговуванні та експлуатації.З мінусів можна виділити: необхідність постійно стежити, щоб пального в топці було достатньо роботи котла.
Завантаження палива у вугільний котел, який не завжди «чиста» справа. Але з розвитком технічного прогресу з''''явилися котли на твердому паливі тривалого горіння, такі апарати не дозволяють паливу швидко згоряти, а змушують його тліти, при цьому не потрібно підкидати дрова, таким чином, виходить помітна економія енергоносія.
Рідкопаливні казани.
Працюють на дизельному паливі. Мають високу тепловіддачу і випускаються тільки як підлогові варіанти.
За всієї своєї ефективності, мають один, але дуже серйозний мінус, вартість дизельного палива постійно зростає.
Такі котли доцільно використовувати, якщо є доступ до недорогої солярки.
Газові казани.
Найпоширеніший тип обладнання. Мають прийнятну вартість, і в газифікованій місцевості установка газового котла - один із найкращих варіантів. Не вимагають постійної присутності людини, газ є одним із найдешевших видів палива.
Можна вибрати настінні та підлогові котли та потрібну кількість контурів: одноконтурні газові котли та двоконтурні.
Для опалення житла та отримання гарячої води, гарним варіантом є газовий двоконтурний котел, він легкий у монтажі, можна встановити як у системи з димоходом, так і без. Може працювати як проточний водонагрівач.
Не займають багато місця, настінні котли, легкі та невеликого розміру, впишуться у будь-який інтер''''єр. Завдяки тому, що газові котли є дуже економічними, вони стають лідерами продажів на ринку опалювального обладнання.Електричні казани.
За відсутності газифікації домовласники часто звертають увагу на електричний тип опалювального обладнання. Ціна електричного котла невисока, він не вимагає наявності димоходу, повністю автоматичний, простий у використанні, при роботі виробляють низький рівень шуму.
До мінусів можна віднести високі рахунки за електрику.
Пелетні казани.
Цей різновид обладнання з''''явився нещодавно, але вже завоював широку популярність на ринку. Їх можна віднести до твердопаливних котлів, але вони зручніші у використанні за рахунок своєї автоматизації, мають високу тепловіддачу, практично, як електричні котли.
Автоматика сама стежить за кількістю палива і може його подавати в котел, також можна настроїти бажану температуру. Це дозволяє суттєво економити кількість палива, для прикладу, щоб котел потужністю 25 кВт працював на добу необхідно всього 5 кг палива (тирса, тріска).
За рахунок того, що тирса ретельно спресована, вона згоряє повільніше, виділяючи більше тепла, ніж просто дрова. Такий опалювальний котел має низький рівень шуму та економічне споживання електрики.
Комбіновані казани.
Обладнання, що працює на кількох видах палива. Наприклад, газ + дрова, газ + електрика, дрова + електрика.
Купити казан можна за доступною ціною, мають низький рівень споживання електрики.
Котли, що працюють на газі та дровах, найвигідніший варіант для економії на енергоносіях.